LeadersIn

Monika Dębicka i Monika Rajska-Wolińska „Komunikacja w przywództwie”

W dniu 25 lutego 2020, w siedzibie Colliers International w Warszawie, odbył się warsztat inspiracyjny z udziałem Moniki Dębickiej – ekspertki rozwoju osobistego i Moniki Rajskiej-Wolińskiej – partner zarządzającej w Colliers International.

Tematem warsztatu była Komunikacja w przywództwie oraz inne wyzwania menedżerskie w teorii i praktyce.

W pierwszej części spotkania Monika Dębicka przeprowadziła wywiad z Moniką Rajską-Wolińską, która podzieliła się z uczestniczkami historią swojej drogi na szczyt w Colliers. Opowiedziała o trudnych wyborach związanych z karierą zawodową i ich wpływie na życie całej rodziny. Nie unikając trudnych tematów, mówiła o rywalizacji jako takiej i o rywalizacji z mężczyznami. Poruszyła tez temat samotności w obliczu podejmowania najtrudniejszych decyzji menedżerskich. Zwróciła uwagę na konieczność dostosowania swojego stylu działania do nowych okoliczności będących wynikiem dokonanych wyborów ale też, o dbaniu o własną tożsamość. Podając przykłady z własnego doświadczenia pokazała, że na szczytach biznesu można być liderką i pozostać w pełni kobietą.

Po przerwie Monika Dębicka – trenerka rozwoju osobistego, zwróciła uwagę na to jak ważne jest świadome dokonywanie życiowych, w tym zawodowych, wyborów, pielęgnowanie poczucia własnej wartości. Uczestniczki dyskutowały o ambicjach, rozwoju, awansach, karierze i o tym jak różnie te pojęcia interpretują. Kolejnym tematem było zadbanie o własny dobrostan. Pojawiło się pojęcie mindfulness – bycia tu i teraz, dawania sobie prawa do zatrzymania się i refleksji. Aby nie pozostać jedynie na poziomie teoretycznej dyskusji Monika zaproponowała serię ćwiczeń oddechowych i medytacyjnych. Okazało się, że wystarczy kilkanaście minut praktyki aby zyskać dystans i świeżą perspektywę.

Fakt, że w trakcie przerw w warsztacie trwały gorące dyskusje, a na koniec uczestniczki zgodnie poprosiły prowadzącą o udostępnienie dodatkowych informacji o ćwiczeniach, świadczy, że temat warsztatu trafił w potrzeby uczestniczek programu.

Dziękujemy za Waszą obecność i zapraszamy na kolejne spotkanie.