LeadersIn

Dr John J. Scherer „Five Questions that Change Everything”

W dniu 3 grudnia 2019, w gościnnej siedzibie Citi w Warszawie przy ul. Prostej, odbył się warsztat inspiracyjny prowadzony przez charyzmatycznego Johna J. Scherera, założyciela Scherer Leadership Center.

Czy 5 pięć pytań może spowodować zmiany w życiu? Czy 5 pytań może zmienić Ciebie? Okazuje się, że TAK!  Otóż uczestniczki V edycji Programu monitoringowego LeadersIN wzięły udział w wykładzie Five Questions that Change Everything The Inner Work of Leadership, prowadzonym przez Dr John J. Scherera.

Dyskusja o równowadze pomiędzy pracą a życiem zawsze jest wyzwaniem, kiedy trzeba się skonfrontować z własnymi deficytami uwagi i zaangażowania w sprawy dla nas najważniejsze, czyli to co stanowi esencję naszego życia… najbliższe osoby, pasje czy też marzenia.

To co często nam umyka w relacjach czy to zawodowych, czy tez osobistych, a co nas przybliża to zrozumienia naszej skuteczności i autentyczności jako liderów, to pełne zaangażowanie. 100% nie wystarczy. Uczestniczki miały sposobność w praktyce podczas wspólnych ćwiczeń doświadczyć, co to znaczy pełna obecność w relacji z drugim człowiekiem. Jak ogromna jest siła oddziaływania naszej pełnej obecności.

A pięć pytań związanych z tym z czym się konfrontujmy w życiu, co do niego wnosimy,  co nas tak porywa, że nawet zdajemy sobie sprawy kiedy się tego nauczyliśmy i co takiego w życiu powoduje, że czujemy się wolni, to pytania na pozór proste. No właśnie! To kwestie proste jedynie na slajdzie prezentacji, bo odpowiedzi w realnym życiu  zaskakują. Ale także są inspiracją do zmiany! John Scherer to człowiek niezwykle inspirujący, który czerpie ze swojego doświadczenia i który nie obawiał się ilustrować wykładu wzruszającymi historiami z własnego życia.

Dr John J. Scherer poprowadził uczestniczki na spotkanie z własnymi celami i pasjami.

Dziękujemy Monice Kordowskiej za relację „od serca”.