LeadersIn

Alex Barszczewski „Osobista skuteczność w czasach kryzysu”

W dniu 20 kwietnia uczestniczki programu po raz kolejny spotkały się on-line. Tym razem naszym gospodarzem był Alex Barszczewski – międzynarodowy executive trainer, coach i konsultant w szeroko rozumianym zakresie sprzedaży i negocjacji biznesowych. Autor książki „Sukces w relacjach międzyludzkich”.

Temat spotkania „Osobista skuteczność w czasach kryzysu – jak aktualnie budować w biznesie relacje z współpracownikami i klientami, argumentować, negocjować oraz odpierać ataki werbalne” wydawał się trudny, szczególnie w sytuacji ograniczonego kontaktu uczestniczek i prowadzącego. Wszelkie obawy okazały się nieuzasadnione. Była to w 100% praktyczna sesja Q&A, oparta na konkretnych wyzwaniach uczestniczek.

Kilka uniwersalnych rad od Alexa:

– Pytaj: „co dokładnie chcesz przez to powiedzieć?”, „do czego potrzebujesz tej informacji?”, „jakie masz propozycje aby to rozwiązać?”, „co tak naprawdę chcesz przez to osiągnąć?”.
– Posługuj się językiem experta: mów o faktach i ich wpływie na wynik biznesowy firmy.
– „Jestem jak lampka ciśnienia oleju w samochodzie. Zapala się po to aby ostrzec, a nie po to by grozić.”
Po raz kolejny uczestniczki programu LeadersIN udowodniły, że współczesne liderki odważnie wkraczają w świat technologii i potrafią wykorzystać nowe możliwości dla osobistego rozwoju.

W imieniu organizatorów dziękujemy Alexowi za otwartość i gotowość do dzielenia się doświadczeniem, mentees za liczny i bardzo aktywny udział w warsztacie. Specjalne podziękowania dla koleżanek z CISCO – Ani Szymanek-Załęskiej i Magdy Łyszczarz – za udostępnienie platformy i wsparcie techniczne.