Rada programowa

Iwona Dudzińska

EMEA Region Head, AML Operations, Citi

 Iwona dołączyła do Przedstawicielstwa Citi w Warszawie w 1991 roku jako jeden z członków założycieli Citibank (Polska) SA. Była odpowiedzialna za Operacje ICG do momentu połączenia Citi i Banku Handlowego w 2001 roku. Jako szef O&T, Iwona była zaangażowana w uruchamianie operacji Citibank International i Citibank Europe w Polsce, zakładanie i osadzanie Centrum Citi w Polsce dla regionu EMEA, które następnie stało się jednym z największych i najważniejszych dla wielu procesów globalnych. Od 2005 roku dołączyła do szeregu Managing Directors Citigroup. W 2008 roku Iwona została powołana na stanowisko Szefa Operacji i Technologii Citi w Polsce, odpowiedzialnego za ICG, GCB i Enterprise O&T w Banku Handlowym, a do 2012 roku rozwijała również Citi Service Center w Polsce. Iwona była członkiem Zarządu Banku Handlowego odpowiedzialnym za Operacje i Technologię od 2009 do 2015 roku. W 2015 roku została szefem Centrum dla Regionu EMEA odpowiedzialnym za AML, a w szczególności za Financial Intelligence Unit.

Iwona wnosi wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu wieloma obszarami banku, technologią oraz krytycznymi funkcjami kontrolnymi.

Ponadto, Iwona jest od lat zaangażowana w rozwój zawodowy kobiet. Jest jedną z założycielek i sponsorów Citi Women’s Network. Jako osoba odpowiedzialna za Citi People Strategy, wspiera różne Affinity Networks działające w Citi. Iwona jest również członkiem Rady Strategicznej ABSL, odpowiada za region warszawski oraz jest liderką klubu BFSI.

Iva Georgijew

Partner Deloitte, Liderka Klubu SheXO Deloitte oraz Diversity&Inclusion

w Deloitte w Europie Środkowej, członkini Rady Programowej i mentorka LeadersIN.

Iva pełni funkcję partnera podatkowego wiodącej linii usług cen transferowych Deloitte w Polsce i Europie Środkowej. Jako założycielka i liderka Klubu SheXO Deloitte koncentruje się na wzmocnieniu pozycji kobiet biznesu.

Ma ponad 20-letnie doświadczenie i jest regularnie uznawana za wiodącego doradcę ds. cen transferowych w rankingach branżowych, takich jak Przewodnik Euromoney i Best Women in Business Law. Doradza międzynarodowym koncernom w zakresie międzyfirmowych polityk cenowych i negocjuje zaawansowane umowy cenowe. Do jej klientów należą wiodące przedsiębiorstwa z różnych branż, takich jak e-commence, FMCG, budownictwo i technologia. Jest także jednym z 18 pozarządowych członków Wspólnego Forum UE ds. Cen Transferowych, które doradza Komisji Europejskiej w opracowaniu praktycznych wytycznych dotyczących cen transferowych i monitoruje praktyki w państwach członkowskich UE.

Oprócz bycia doradcą biznesowym, aktywnie uczestniczy w rozwoju przywództwa kobiet, będąc założycielką i liderką Klubu SheXO dla kobiet na wysokich stanowiskach, który działa w ośmiu krajach Europy Środkowej oraz gromadzi rocznie ponad 1000 kobiet biznesu. Iva prowadzi program Diversity & Inclusion w Deloitte Central Europe i założyła sieć Women@Deloitte. Zdobyła prestiżową nagrodę w konkursie „Bizneswoman roku 2016” w kategorii „Sukces w korporacji”. W styczniu 2017 r. Magazyn „Wysokie Obcasy” Gazety Wyborczej umieścił ją wśród 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce.

Ela Raczkowska

CEO of Vital Voices Chapter Poland

Ela to manager z 20-letnim doświadczeniem. W latach 1997 – 2000, zaangażowana w rozwój polskiego przedstawicielstwa amerykańskiej korporacji Fiserv. W roku 2000 odpowiedzialna za przekształcenie podmiotu  w spółkę prawa polskiego, a następnie  do października 2014 za całość operacji w obszarach: HR, finansów, prawnym, zakupów, zapewnienia ciągłości biznesu oraz Compliance. W 2007 i 2008 –  zaangażowana w rozwój biznesu organizacji w regionie CEE.

Karierę zawodową rozpoczęła w Urzędzie Rady Ministrów, gdzie w latach 1993-1996 odpowiedzialna była za koordynacje prac międzyresortowych zespołów strategicznych realizujących programy Rady Ministrów oraz kontakty z lokalnymi i regionalnymi ośrodkami władzy w Polsce.

Z Vital Voices Chapter Poland związana od 2011.  Obserwowała jak mentoring pozwala kobietom odnaleźć właściwą drogę rozwoju osobistego i zawodowego i poszerzać horyzonty. Od września 2014 formalnie odpowiedzialna za pozyskiwanie nowych partnerów biznesowych oraz popularyzację działań Vital Voices w Polsce.

Absolwentka: Wydziału Historycznego UW ze specjalnością Archeologia Śródziemnomorska, międzyuczelnianych studiów MBA ze specjalnością Zarządzanie (Uniwersytet Warszawski,  Uniwersytet w Antwerpii, Vrije Universitet w Brukseli oraz Bergische Universität w Wuppertal),  studiów podyplomowych dla Wyższej Kadry Kierowniczej w zakresie Zarządzania Personelem, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Wierzy, że: „Nie ma w życiu rzeczy niemożliwych i wszystko zależy od ludzi” oraz, że nic nie daje takiego poczucia satysfakcji, jak to kiedy możemy pomóc innym.

Małgorzata Romaniuk

Vice President of the Management Board, Chief Risk Officer, Bank BPH

Małgorzata jest wiceprezesem banku BPH GE Capital Group i odpowiada za obszar zarządzania ryzykiem banku.  Jest managerem związanym z rynkiem finansowym od ponad 20 lat, a do grupy General Electric (GE) dołączy w 1999 r. gdzie pełniła wiele funkcji managerskich w obszarach operacji, ryzyka oraz zarządzania strategicznymi projektami.  Posiada doświadczenie w obszarze bankowości detalicznej i korporacyjnej w tym faktoringu.

Przed objęciem obecnego stanowiskiem odpowiadała jako Wiceprezes Zarządu za Pion Operacji i Technologii a wcześniej jako Leader Transformacji Biznesowej za strategiczne projekty transfokacji sieci sprzedaży, podziału banku oraz wdrożenia nowego modelu biznesowego.

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, jest też absolwentką programu menedżerskiego prowadzonego przez Harvard Business School.

Od wielu lat aktywnie działa w ramach grupy GE, ale również w zewnętrznych fundacjach i organizacjach na rzecz wsparcia i promowania roli kobiet w biznesie. Małgorzata jest leaderką GE Women’s Network w regionie east EMEA, od wielu lat współpracuje z fundacja Vital Voices jako mentorka, jest również współtwórcą i członkiem rady programowej między korporacyjnego programu mentoringowego LeadersIn. Za swoją działalność została wyróżniona w X -tej edycji konkursu „Bizneswoman Roku” w kategorii Female Champion of Change.

Marta Borkowska-Olszewska

Prezes Zarządu Talent Chase Sp. z o.o.

Od ponad 20 lat związana z branżą usług szkoleniowych i consultingowych, założycielka i współwłaścicielka, w zarządzie i na stanowiskach kierowniczych, menedżer, mentor, doradca. Z wykształcenia ekonomistka i muzyk. Absolwentka studiów Executive MBA organizowanych przy Business Center Club (GFKM i IAE Aix-en-Provence Graduate School of Management). Posiada uprawnienia do pełnienia funkcji członka rad nadzorczych.

Praktyk biznesu. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu firmą oraz strategicznym zarządzaniu zasobami ludzkimi. Po sprzedaży udziałów własnej firmy szkoleniowej w 2007 roku pracowała dla „Harvard Business Review Polska” (ICAN Institute) na stanowisku Dyrektora Rozwoju Biznesu, była Partnerem w firmie doradczej Allbridge Business Advisory (DOOR Group International) oraz Dyrektorem Zarządzającym w Starway Institute (Mateusz Grzesiak). Od wielu lat z sukcesem realizuje projekty doradcze i rozwojowe z zakresu diagnozy i modelowania kultur organizacyjnych, rozwoju przywództwa oraz kompetencji menedżerskich, jak i  projekty rekrutacyjne na stanowiska średniego, wyższego i najwyższego szczebla menedżerskiego, dla czołowych polskich przedsiębiorców i międzynarodowych korporacji. W 2005 roku uzyskała tytuł „Kobieta Przedsiębiorcza 2005”, w 2014 roku „Kobieta Sukcesu Mazowsza 2014”.

Członkini Międzynarodowego Forum Kobiet Biznesu i Nauki przy Szkole Głównej Handlowej (Wiceprezes ds. Kontaktów Międzynarodowych w latach 2004-2006), Rotary International (w latach 2018-2020 Prezydent Klubu Rotary Warszawa-Belweder) oraz Vital Voices Chapter Poland. Organizatorka konferencji i seminariów. Pasjonatka połączenia biznesu i nauki. Od lat aktywnie promuje przedsiębiorczość kobiet, wspiera partnerstwo w biznesie, aspiracje i niezależność zawodową. Organizatorka cyklu śniadań biznesowych dla kobiet na stanowiskach zarządczych i kierowniczych. Pasjonatka muzyki klasycznej i jazzowej. Znawca win. Wolne chwile spędza przy fortepianie. Kocha teatr i podróże. Interesuje się psychologią i filozofią wschodu.