O VitalVoices

Vital Voices Chapter Poland reprezentuje międzynarodową organizację Vital Voices Global Partnership, którą w 1997 roku założyły Hillary Clinton i Madeleine Albright. Ówczesna Pierwsza Dama Ameryki i była Sekretarz Stanu chciały wspierać kobiety w imię zasady, że „prawa człowieka to prawa kobiet, a prawa kobiet to prawa człowieka”.

Vital Voices w Polsce zostało stworzone z inicjatywy Darii Gołębiowskiej –Tataj. W 2006 roku, amerykański Departament Stanu i magazyn FORTUNE zaprosił Ją, jako jedną z 17 kobiet na świecie, na pierwszą edycję programu dla przyszłych liderek globalnego biznesu. Podczas programu poznała Hillary Clinton i po powrocie do Polski zainicjowała polski oddział Vital Voices. W 2010 roku wraz z Agnieszką Bilińską założyły fundację Głosy Kobiet.

Misją Vital Voices Poland jest inwestowanie w kobiety o potencjale przywódczym w Polsce, Europie i Azji. Fundacja posiada grono ponad 100 stypendystek prestiżowego programu mentoringu, w tym liderki z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Mołdawii. Fundacja przeszkoliła ponad 500 kobiet w Polsce w zakresie przywództwa. Pomaga korporacjom w formułowaniu strategii Corporate Social Responsibility.