Metrycki Marek

Partner

Marek Metrycki jest Partnerem Zarządzającym polskiego biura firm doradczych Deloitte oraz członkiem ExCo Deloitte Central Europe. Marek pracuje w Deloitte od ponad 20 lat, objął funkcję w Deloitte Polska w czerwcu 2008 r. W trakcie swojej kariery doradzał i wspierał wiele dużych polskich firm i międzynarodowych korporacji z różnych sektorów przemysłu, w tym energetyki, nieruchomości, telekomunikacji, farmaceutyki, towarów konsumpcyjnych, wydawnictw i reklamy. Ma doświadczenie w kwestiach prawnych i podatkowych, projektach restrukturyzacyjnych, kwestiach zgodności oraz inwestycjach.

Marek aktywnie angażuje się w szereg społecznych programów non-profit, np. jest członkiem Rady Doradczej Leadership Academy for Poland, apolitycznej i bezstronnej inicjatywy starającej się przyczynić do rozwoju dobrego przywództwa w Polsce oraz mentorem programu mentorskiego LeadersIN. Jest także aktywnym zwolennikiem zmian w systemie edukacji, który zapewnia bardziej elastyczny i zorientowany na przyszłość system.

Marek jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, jest ekspertem prawnym i certyfikowanym doradcą podatkowym. Jest żonaty i ma troje dzieci. Jego zainteresowania obejmują literaturę, żeglarstwo i fotografię. Jest także entuzjastą brydża i pasjonuje się tenisem.