Kozar Anna

Dyrektor Działu Prawnego, Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie – Philip Morris International

Agnieszka jest doświadczonym radcą prawnym z wieloletnim stażem. Pracę w Philip Morris rozpoczęła w 2004 roku jako Stażystka w Dziale Prawnym. Następnie objęła stanowisko Radcy Prawnego, wspierając rynek polski. Kolejnym krokiem w jej karierze zawodowej była praca w szwajcarskiej centrali firmy, gdzie od marca 2015 roku objęła funkcję Radcy Prawnego ds. Prawa Konkurencji, wspierając rynki PMI na całym świecie. W styczniu 2016 roku przeniosła się do Dubaju, gdzie pełniła obowiązki Radcy Prawnego na obszar Bliskiego Wschodu. Odpowiadała za wsparcie takich rynków jak Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Irak, Kuwejt, Bahrajn, Oman czy Jemen. Od czerwca ubiegłego roku obejmuje stanowisko Dyrektora Działu Prawnego na obszar Polski i Krajów Bałtyckich, gdzie wspiera komercjalizację IQOS-a. Odpowiada również za Philip Morris International Service Center Europe – spółkę, która świadczy zaawansowane, wyspecjalizowane usługi z zakresu finansów, IT, HR oraz procesów zakupowych dla większości spółek PMI w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Agnieszka posiada głęboką wiedzę na temat polskiego i międzynarodowego biznesu. Wyróżnia ją umiejętność uchwycenia istoty i analizy trudnych zagadnień merytorycznych i prawnych oraz sprawność działania, oparta na współpracy i pozytywnym nastawieniu.

Agnieszka jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją wiedzę poszerzała również w ramach studiów podyplomowych w zakresie ekonomii na uniwersytecie King’s College London. Specjalizuje się w prawie konkurencji.

Pasją Agnieszki jest podróżowanie i poznawanie innych kultur. Niedawno wróciła z wyprawy po Jordanii i Libanie, a już teraz planuje kolejną wyprawę do RPA. W wolnym czasie nurkuje i zaczytuje się w literaturze faktu.